Produkty
Sálavý (akumulačný) krb

Šíri teplo rovnomerne všetkými smermi zo zdroja. Vzduch sa nezohrieva priamo zo zdroja, ale nepriamo cez predmety, ktoré sú zohrievané primárne. Takto ohrievaný vzduch vytvára príjemnú atmosféru a má tepelnú zotrvačnosť, čiže absorbuje teplo a postupne ho uvoľňuje.
Teplovzdušný krb

Ohrieva vzduch v miestnosti priamo na základe prúdenia. Neodporúča sa do menších rodinných domov alebo priestorov. Vzduch ohrievaný priamo je suchý, vytvára tepelné zóny, čiže nešíri teplo rovnomerne. Teplovzdušný krb sa často využíva na chatách, pretože vykúri priestor rýchlo na rozdiel od akumulačného krbu, ktorý potrebuje istý čas aby sa nahrial. Podľa potreby vieme zhotoviť kombináciu akumulačného a teplovzdušného krbu kde využijete pozitívne vlastnosti oboch typov.
Plynový krb

Radi by ste si vychutnali plameň v krbe ale bez starostí ako sú prikladanie dreva, jeho uskladnenie, čistenie a podobne? Ták práve Vám sú šité na mieru krby na plyn. Tieto krby na plyn sú ovládané pomocou diaľkového ovládania, ktorý zároveň slúži aj na automatickú reguláciu teploty.Kúrenie v krbe na plyn je pri navodení rovnakej atmosféry a domácej pohody, ktorú prinášajú krby na drevo, neporovnateľne pohodlnejšie a nenáročné na čas. Okrem komfortu, ktorý tieto krby prinášajú, je dôležité podotknúť, že atmosféra, ktorú prináša oheň v krb na drevo je zachovaná aj pri krbe na plyn.

Plynové krbové vložky sú svojou exkluzivitou, funkčnosťou, spoľahlivosťou a výhrevnosťou zrovnateľné s krbovými vložkami na drevo. Rozdiel je len v druhu paliva, v pohodlí zakurovania a udržiavania ohňa.
Teplovodný krb

Teplovodné krby vykurujú nielen priestory okolo krbu, ale zároveň teplo odvádzajú a ukladaju (akumulujú) do tzv.akumulačnej nádoby. Odtiaľ sa vie efektívne zužitkovať v ústrednom kúrení vášho domu.

Šetríte tak dvojako:

  • neprekurujete priestor, v ktorom je krb
  • väčšina vyprodukovaného tepla z krbu sa neskôr zužitkuje pre vykurovanie celého domu a výrobu TÚV i keď už v tom čase v krbe ani nekúrite!

Túto modernú technológiu nazývame tiež alternatívne kúrenie. Je vysoko efektívne a ekologické !
Akumulačný sálavý krb zo šamotu

Jeho funkcia odovzdávania tepla je založená na princípe sálania. Krb sa za prvé tri až štyri hodiny horenia nabije vyprodukovanou tepelnou energiou, ktorú potom postupne odovzdáva do svojho okolia. Je vhodný na vykurovanie nízkoenergetických budov.

  • Je schopný vytvorenú tepelnú energiu rovnomerne odovzdávať dlhú dobu.
  • Pri vhodnom umiestnení je možnosť vykurovania vedľajších miestností pomocou sálavých panelov.
  • Najčastejšie sa dimenzuje na cca tri hodiny horenia a následných približne šesť hodín sálania (napríklad cez noc).
  • Nevíri prach v miestnosti a vytvára príjemné sálavé teplo.
  • Plášť krbu je ohriaty na príjemnú teplotu ešte niekoľko hodín po dohorení.Radi Vám pomôžeme zvoliť správny typ krbu.


Všetko závisí od Vašich predstáv, potrieb a podmienok. V zásade je možné všetko. Vytvoríme Vám jedinečný a bezpečný krb, ktorý bude nielen krásnym doplnkom domu ale aj plnohodnotným zdrojom tepla, ktorý pokryje tepelné straty domu v zime.